Kolorowa Ciuchcia to kameralne przedszkole,

usytuowane w sąsiedztwie lasu.

Otwierając nasze przedszkole cztery lata temu przyświecał nam cel, żeby stworzyć miejsce przyjazne dziecku i jego rodzicom. Przyglądamy się emocjom dzieci, rozmawiamy, wspieramy, towarzyszymy. Kładziemy duży nacisk na przyjazną adaptację, w której szanujemy emocje dzieci i rodziców.

Odpowiednia komunikacja z dziećmi jest według nas kluczem do nawiązania odpowiedniej relacji. Słuchamy, nie oceniamy.

Wiemy też, jak ważną rolę w rozwoju dzieci odgrywają odpowiednio dobrane aktywności w ciągu dnia. Staramy się tak komponować plan zajęć, żeby stymulować wszystkie sfery rozwoju dzieci, dając im również czas na beztroską zabawę.

Chcemy przygotować dzieci do nauki w szkole wyposażając je nie tylko w odpowiednie zdolności, wiedzę i sprawność, ale również w wiarę we własne możliwości, asertywność i empatię.

Od początku pracy naszego przedszkola organizowaliśmy kształcenie specjalne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla każdego dziecka tworzymy indywidualny program terapii, ściśle współpracując z jego rodzicami.

Rozmawiamy z rodzicami, przyglądamy się relacjom w grupie i cały czas staramy się doskonalić, dostosowując nasze przedszkole do potrzeb dzieci.

Przedszkole jest czynne codziennie od 7 do 17.

IMG_20210511_130849.jpg

zadzwoń do nas: